Davetsiz Filminin Konusu Nedir? Davetsiz Filmi Oyuncuları Kimdir?

01.02.2022
37
Davetsiz Filminin Konusu Nedir? Davetsiz Filmi Oyuncuları Kimdir?

Davetsiz Filminin Konusu Nedir?

Davetsiz, orijinal adı ile The Uninvited olan film, The Guard Brothers yönetmenliğinde, Craig Rosenberg, Doug Miro senaryosunda, Cold Spring Pictures yapımcılığında çekilmiş olup 29 Mayıs 2009 tarihinde vizyona girmiş gerilim-korku türünde bir film olup Davetsiz, modernleşmiş Uzakdoğu korku filmlerinin veya bu tarz filmlerin çoğu genellikle ¨J¨aponya’dan çıktığı için J-Korku olarak bilinen türünün uyarlanmış halidir. Halka ve Şüphe’nin yapımcılarından çıkan Davetsiz (The Uninvited), Kim Jee-Woon ’un 2003 yapımı Kore korku filminden sinemaya uyarlanmıştır. İngiliz yönetmen ve ekibi Guard Kardeşler ilk Hollywood uzun metraj filmleri ile seyirciden bu filmle tam not almayı başarmışlardır.

Başrolünde Emily Browning, Arielle Kebbel, David Strathairn’in yer aldığı Amerikan yapımı bir filmdir. Film, oyuncu kadrosuyla ve işlediği konu ile de dikkat çeken ve merak edilen bir yapım olmuştur.

Annesi öldükten sonra psikolojik sorunlar yaşayan Anna isimli bir genç kızın psikoloji kliniğine yatırılmasıyla başlayan ve klinikten taburcu olmasıyla da annesinin ölümünü araştırmak için çalışmaya başlayan Anna, annesinin beklenmedik ölümündeki sır perdesini aramaya çalışır. Davetsiz filmi konusu Anna’nın bu süreç içerisindeki yaşadığı olaylar üzerinden ilerlemektedir.

Davetsiz-filminin-konusu
Davetsiz Filminin Konusu Nedir? Davetsiz Filmi Oyuncuları Kimdir?

Filmin Konusu

Anna, acılar içinde yaşamını sürdürmeye çabalayan bir gençtir. Annesini kaybetmenin verdiği travmayı kolayca atlatamamıştır. Bu beklenmedik ve trajik kayıptan sonra hastanede geçirdiği süreç sonrasında evine dönen genç kız, yaşadığı sorunlar tam azalıyorken babası Steven’ın annesinin hemşireliğini yapmış Rachel ile nişanlandığını öğrenmesi üzerine tekrar depresyona girer. Anna’nın yaşadığı bu umutsuzluk, bir gece annesinin hayaleti tarafından ziyaret edilmesiyle ve hayaletin ortaya çıkıp intikam istemesi üzerine bu umutsuzluk korkuya dönüşür.

Annesinin hayaleti katili olarak babasının nişanlısı Rachel’ı işaret etmektedir. Rachel’in yapmayı düşündükleri için annesi Anna’yı uyarır. Bunun üzerine Anna’nın Rachel’a olan mesafesi kız kardeşi Alex’in de Rachel’a duyduğu nefretle güçlenerek artar ve bu nefret Anna’nın kız kardeşiyle birlikte Rachel’ın bilinmeyen geçmişini araştırmaya yöneltir. Babalarını nişanlısı Rachel’ın göründüğü gibi birisi olmadığına inandırmaya çabalarlar. Bu durum içinden çıkılmaz bir hal alırken Rachel ve kızlar arasında ölümcül bir çatışma haline dönmüştür.

The-Uninvited
Davetsiz Filminin Konusu Nedir? Davetsiz Filmi Oyuncuları Kimdir?

Filmin Oyuncu Kadrosu

Filmin başrolünde Anna karakteriyle karşımıza çıkan ve Talihsiz Serüvenler Dizisi filmiyle 2005 yılında en iyi kadın oyuncu alanında 2005 AFI Uluslararası Ödülü’nü kazanmış Avustralyalı oyuncu Emily Browning’i görüyoruz. Anna’nın kız kardeşi Alex karakteriyle Amerikalı oyuncu ve model Arielle Kebbel karşımıza çıkıyor. Filmde Rachel karakteriyle karşımıza çıkan ve daha önce Örümcek Adam (2002), Sıkıysa Yakala (2002) filmleriyle de görmüş olduğumuz Elizabeth Banks yer alıyor.

Anna’nın babası Steven karakteriyle gördüğümüz ve Good Night, and Good Luck filminde gazeteci Edward R. Murrow karakteriyle sergilediği performansı ile 2005 Akademi Ödülleri’nde en iyi erkek oyuncu dalında aday gösterilen Amerikalı oyuncu David Strathairn yer almaktadır. Filmde karşımıza çıkan diğer oyuncular ise şu isimlerdir; Maya Massar, anne rolünde, Kevin McNulty’i Sheriff Emery rolünde, Lex Burnham’ı Iris ,Danny Bristol’u Samuel, Matthew Bristol’u David, Heather Doerksen’ı Mildred Kemp, Dean Paul Gibson’ı Dr. Silberling rolüyle filmde karşımıza çıktılar.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Facebook – Twitter – Instagram

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.