En İyi Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Hangisidir?

25.12.2021
33
En İyi Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Hangisidir?

En İyi Kripto Para Yatırımı

Günümüzde para piyasasının çeşitlenmesi ile birlikte dünyamıza kripto para da giriş yapmıştır. Kripto paranın çok fazla rağbet görmesiyle birlikte para yatıran veya yaptırmayan birçok kişi de soru işareti doğmuştur. Bunlar ise kripto para nedir? Kripto paraya nasıl yatırım yapılmalıdır? En iyi yatırım yapılabilecek kripto paralar hangisidir? Biz de son dönemlerde popüler olan bu kripto para piyasasından ve en iyi kripto para yatırımı şeklinden yazımızda bahsedeceğiz.

En İyi Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Hangisidir?

Kripto para nedir? Diye soracak olursak, şifreli ve kodlu sanal para birimidir. Sanal hesap ve sanal cüzdanlar bulunmaktadır. Bu cüzdanlar ile birlikte yatırdığınız gerçek paralar sanal paralara dönüştürülür ve kripto piyasasına göre değer kazanır veya değer kaybeder.

Kripto para yatırımında kazanmak için ise acele etmek risk işidir. Çünkü kripto para uzun vadede kâr sağlayan bir piyasadır. Ayrıca paranın tamamını veya büyük kısmını yatırmak büyük risktir ve sizi zarara sokabilir çünkü kripto para piyasası ani düşüş ve çıkışlar yapan bir piyasadır. Bu yüzden sizi maddi anlamda etkilemeyecek bir miktarı yatırmak sizin için daha iyi olacaktır.

En İyi Kripto Para Yatırımı Hangisidir?

Kripto piyasasına baktığımızda aşağı yukarı 9000 den fazla kripto mevcuttur. Bu sayı oldukça fazladır. Bu yüzden aralarından en iyisini seçmekte fazlaca zorlanabilirsiniz. Biz de sizler için en iyi ve en çok rağbet gören 10 kripto parasını bir araya getirdik. Sıralama aşağıdaki gibidir.

1-Bitcoin

2-Ethereum

3-Binance coin

4-Tether

5-Solona

6-Cardano

7-Usd coin

8-XRP

9-Polkadot

10-Dogecoin

Önem ve popülerlik sırasına göre sıraladığımız bu kripto paraların en fazla bilineni ve en fazla para yatırımı yapılanı Bitcoin’dir.

En İyi Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Hangisidir?

Kripto Para Yatırım Modelleri

Bu kadar çok kripto para bulunan piyasada güvene dayalı yatırım yapmak ise oldukça zordur. En iyi kripto para yatırımı için güven duyacağınız bir piyasayı seçmelisiniz. Bu da derin bir araştırma yapmanız gerektiğini öne çıkarır. En iyi kripto para alabileceğiniz piyasaları ise sizler için derledik,

  • Binance
  • BtcTurk
  • Paribu
  • Coinbase
  • FTX
  • Huobi

Sıraladığımız bu kripto para alımı yapabileceğiniz yerlerde ise yine en çok kullanılanı ve güvenilir olarak gösterilen yer ise Binance’dir.

En Çok Kullanılan Borsalar

Özetle en iyi kripto para yatırımı yapmak en iyi kripto birimini seçmekle başlar ardından bu kripto birimini alacağınız güvenli yeri belirlemeniz gerekmektedir. Girdiğiniz kripto piyasasının geçmişini araştırmak ve o kullanıcıların yorumlarına göz atmakta da fayda var. Ayrıca kripto para piyasası hakkında yorum yapan ekonomistleri dinlemekte sizi hangi alana yönlenmeniz gerektiğini belirleyecektir. Daha sonra ise sizi zor durumda bırakmayacak bir yatırım miktarı belirlemeniz gerekmektedir. Kripto paranızı yatırdıktan sonra ise kripto piyasasını düzenli şekilde takip ederek uzun vadede güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Sosyal medyada bizi takip edin

FacebookTwitterİnstagram

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.