İstila Filminin Konusu Nedir? İstila Filminin Oyuncu Kadrosu?

30.01.2022
2
İstila Filminin Konusu Nedir? İstila Filminin Oyuncu Kadrosu?

Filmin Konusu

İstila Filminin Konusu Nedir? Dallas – Washington arasında büyük bir patlama gerçekleşir ve bu patlamanın sonucunda Patriot adlı uzay mekiği parçalarına ayrılır. Paramparça olan bu mekik, Amerika Birleşik Devletleri’ne düşer. Bu olay ilgili kişiler tarafından hızlı bir şekilde kontrole alınır. Ama Patriot adlı uzay mekiğinin enkazına yabancı bir madde bulaştığıyla ilgili dedikodular yayılmaya başlar. Aşırı sıcak ve aşırı soğuğa dayanıklı olan bu yabancı madde, henüz bilinmese de temas ettiği kişilere bulaşmaktadır.

 Filmin başrol oyuncularından biri olan Psikiyatr Carol ( Nicole Kidman ) başına tuhaf olaylar gelse de yaşadıklarını bu dedikodulara bağlamaz.

istila-filminin-konusu-nedir
istila filminin konusu nedir

 Bir hastası, eşinin yerine başka bir adamın geçtiğini söyleyerek tuhaf şeyler anlatır. Yaşadığı çevrede şiddet patlamaları olmaktadır. Oğlu Oliver’ in cadılar bayramında elinde tuttuğu sepette yabancı bir madde bulunduğunu fark eder. Bu tür olayları çevresinde dönen hikayelerle henüz ilişkilendirmese de, ileride bunların nedenini anlayacaktır. Tüm bunlar olurken resmi açıklama olarak, bunun sadece yeni bir nezle türü olduğu söylenir.

 Annesi ile babası ayrı yaşayan Oliver hafta sonunu geçirmek için bu defa babasıyla kalacaktır. Babası ise üst düzey bir yetkili olarak bu patlamayı araştırmak üzere olay yerine giden ve enkazla temas eden ilk kişilerden biridir. Yani değişen ilk kişilerden biridir.

 Yeni bir türde nezle olarak adlandırılan salgının artmasıyla bir aşı geliştirilir. Carol, sorumlular tarafından insanlara uygulanan bu aşının çok daha korkunç bir şey yaydığını fark etmiştir. Bu madde, vücuduna girdiği kişinin uyku sırasında her bir hücresini ele geçirir ve bedeninin kontrolünü ele alır. Bununla birlikte değişen beden insani duygulardan tamamen yoksun olur ve insani belirtiler göstermez. İnsanlar uyudukları tek gecede başka bir şeye dönüşmüştür. Değişenlerin yeni ve tek amacı, bu virüsü tüm dünyaya yaymak ve bu gezegeni ele geçirmektir.

 Uyanık kalmak için elinden geleni yapan Carol, hafta sonu için babasına gönderdiği oğlunu bulacak ve onu korumaya çalışacaktır. Bunun için de aynı değişenler gibi hiçbir insani belirti göstermemeye çaba gösterecektir. Oliver, yani Carol’ın oğlu için istisnai bir durum vardır. Oliver, uyumasına rağmen virüsten etkilenmez çünkü virüse karşı bir bağışıklığı vardır. Bunu fark eden Carol, değişmiş olan eski eşinden çocuğunu korumaya çalışır. Aynı zamanda virüse karşı bağışıklığı olan oğlu sayesinde bu salgını durdurabilecek ve her şeyi eski haline döndürebilecek bir aşı yapabileceğinin farkındadır. Meslektaşı Ben Driscoll’ın yardımı ile bu aşıyı geliştirir ve tüm insanlığın bu salgından kurtulmasını sağlar. Aşıyı uyguladıkları insanlar neler olduğunu hatırlamaz ve dünya bir felaketten sıyrılmış olur.

istila-filmi
istila filmi

The Invasion ( İstila ) isimli filmin yönetmenliğini Oliver Hirschbiegel ve James Mcteigue üstlenmiştir. Filmin başrollerinde ise Nicole Kidman ve Daniel Craig olduğunu görmekteyiz. 2007 yapımlı bu film için harcanan toplam bütçe 65 milyon $ olduğunu biliyoruz. Bir saat otuz dokuz dakika süren bu sinema filmi, bilim – kurgu türünde olup gerilim ve aksiyon içermektedir.

Filmin İMDb puanını 5.9 olarak görebilmekteyiz.

Filmin Oyuncuları

Nicole Kidman, Veronica Cartwright, Daniel Craig, Jeremy Northam, Jeffrey Wright, Jackson Bond, Roger Rees, Celia Weston, Josef Sommer, Stephanie Berry, Alexis Raben, Susan Floyd, Adam LeFevre, Joanna Merlin…

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

izmir escor Facebook – Twitter – Instagram

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.