KYK Yurtlarında İnternet Hızı Nasıl?

23.01.2022
9
KYK Yurtlarında İnternet Hızı Nasıl?

Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun (KYK) öğrencilere sunmuş olduğu internet hizmeti öğrenciler tarafından verimsiz olarak değerlendirilmektedir. Yurt içerisinde ki internetten faydalanamadığını belirten öğrencilere müjde. Bunu sizden başkasının bilmesini asla istemeyeceksiniz. Çünkü internet konusunda oldukça verim alacaksınız ve diğer arkadaşlarınızın verimsiz kullandığını gördüğünüzde mutlu olacaksınız.

KYK İNTERNETİ NEDEN YAVAŞ?

KYK yurtlarında internet normalde ciddi anlamda bir hıza sahip. Bunu duyduğunuzda inanmayacağınızı biliyorum. Tüm Kredi ve Yurtlar Kurumu adı altında ki yurtlara tek bir verici tarafından dağıtılan internet hizmeti yurtlara sa verimli şekilde ulaşmaktadır. Fakat yurtların içerisinde ki duvarlar yüzünden internet hızı bir hayli düşüş yaşıyor. Yurdun genel fiziki yapısı içerisinde yüzlerce oda ve birbirinden kalın duvarların olması yüzünden yaşadığınız verimsiz internet hizmeti sizlere internetin genel olarak kötü geldiğini düşündürüyor. Yaşadığınız bu gibi sıkıntılar karşısında dağıtıcı alarak internetten daha verimli faydalanabilirsiniz.

Tüm kurum içerisinde tek bir verici tarafından dağıtım sağlanmaktadır. Yurt içerisinde birbirinden farklı bir çok yerde de dağıtıcı bulunmaktadır. Tek bir dağıtıcıya yüksek bağlantı sağlandığında da internetten verim alamamanız kaçınılmaz. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından sizlere sunulan internetle YouTube, İnstagram ve Facebook üzerinde ki videoları ne kadar verim alırsanız alın %100 şekilde verim alamazsınız. Çünkü Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından bu uygulamalara otomatik hız yavaşlatma limiti koyulmaktadır. Bunun sebebi öğrencilerin sürekli olarak telefona bağlı kalmasını engellemektir. Sizler her ne kadar internetten güzel verim alsanız da sosyal medya üzerinde bir takım verimsizlik yaşayacaksınız.

KYK İNTERNET HIZINI ARTTIRMA YOLU

Ülke çapında Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında on binlerce öğrenci kalmaktadır. Tüm bu öğrencilerin meraklı bir arayış içerisinde internet hızını ARTTIRMA çabaları gözlerden kaçmıyor. İnternet hızını arttırmak adına telefon ve bilgisayar adına mümkün.
KYK yurtlarında genelde yoğunluğun arttığı aşam saatlerinde verimsizlik görülmektedir. Normal bir fotoğrafı indirmek bile uzun zaman alabiliyor. Yaptığınız araştırmalar sonrasında sizlere yöneltilen KYK internet hızlandırma vpn bilgileri tamamen yalan yanlış bilgilerden oluşmaktadır.

Öyle bir şey mümkün değildir. Sizlere vereceğimiz bilgiler videoların açılmasını, uygulama indirmenizi veya yükleme yapmanız konusunda verim sağlamayacaktır. Sizlere vereceğimiz bilgiler sonrasında berim alabileceğiniz tek şey sitelerin hızlı şekilde açılmasıdır. Bunun adına; internet tarayıcınıza reklam engelleyici pop-up kurarak reklamları gizleyebilirsiniz. Reklamların gizlenmesi site içerisinde ki yüklemeleri azaltacak ve sizlerin girmiş olduğunuz sitelerde daha hızlı hareket edebilmenize yardımcı olacaktır. Bir farklı yöntem olarak bilinen Yandex Browser ve Opera Browser uygulamaları üzerinde yer alan Turbo modu sayesinde sitelere giriş hızınızı arttırabilirsiniz.

Sizlere verdiğimiz bu bilgiler umarım işinize yarar. Onun haricinde yapabileceğiniz pek bir işlem bulunmamaktadır. Daha da verim alamıyorum derseniz oda arkadaşlarınızla anlaşarak odanıza bir modem alabilirsiniz. Kendi aranızda ücret paylaşımı yaparak verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından bir sakıncası olmadığını da belirtmek istiyorum.


Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Facebook – Twitter – Instagram

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.