Sosyal Medya da En Çok Takip Edilen Yemek Blogları 2024

24.12.2021
87
Sosyal Medya da En Çok Takip Edilen Yemek Blogları 2024

Ünlü Yemek Blogları 

Sosyal Medya da En Çok Takip Edilen Yemek Blogları Son dönemlerde pek çok alışkanlıklarımız gibi yemek alışkanlıklarımız da değişti. Artık pek çoğumuz kafelerde yediğimiz farklı ve lezzetli tarifleri evlerimizde de yemek istiyoruz. Televizyon programlarını izleyip dünya mutfaklarına ilgi duyuyoruz. Mutfaklarda kullandığımız ürün çeşitlerimiz arttı. Akşam yemeklerine hazırladığımız menülerimiz değişti. Peki bunları yapabilmek için kaynak olarak nereleri kullanıyoruz?

Tabiki İnstagram blogları ve tarif sayfaları.

Yemek sektörüne ilgi arttıkça sosyal medyada yemek hesapları da çoğalmaya başladı. Pek çok ev hanımı mutfağını kullanıcılarına açtı. Ev hanımları bu sayede hem takipçilerini arttırıyor hem de reklam ve iş birlikleri sayesinde para kazanıyor.

Ayrıca kurumsal firmalar, ünlü web siteleri de sosyal medya hesapları sayesinde oldukça tanındı ve servetlerine servet kattı.

Şimdi en çok takip edilen yemek sayfalarına birlikte göz atalım.

Sosyal Medya da En Çok Takip Edilen Yemek Blogları

1.Nefis Yemek Tarifleri

Bu platform ilk olarak sosyal medya hesapları ile tanınmaya başlandı. Nefisyemektariflerinin şu anda sadece İnstagram’da 9,4 M takipçisi bulunmaktadır. Platform pek çok iş birliğine hazır olarak çalışmakta. Siz de dilerseniz tariflerinizi gönderip yayınlatabilirsiniz. 

2.Yemekcom 

Yemeksepeti bünyesinde faaliyet gösteren yemekcom’da Google arama motorlarında üst sırada çıkan sitelerden birisi. Yemekcom İnstagram hesabında ise 2,6 M takipçisi var.

3.Nermin Yazılıtaş

Nermin hanım Hollanda’da yaşıyor. Yaptığı lezzetli yemekleri günlük olarak İnstagram hesabında paylaşıyor. Genellikle hamur işleri ağırlıklı olarak yemek yapsa da mutfağında her türlü yemek pişiyor. Son günlerde Avrupa’da yayınlanan bir yemek kitabı mevcut. Nermin hanımın İnstagram hesabında ise 3,4 M takipçisi mevcut. 

4.Şükran Kaymak

Şükran hanım İnstagram’da yemek sayfalarının öncülerinden. Hesabının biyografi kısmında ‘’ İnstagram’da ilk yemek tarifleri sayfası ‘’ olarak kendisini tanıtıyor. 

Şükran hanımın da yemek kitabı yazarlığı bulunuyor aynı zamanda çeşitli workshoplar’da düzenliyor. Şükran hanımın da tarifler dolu sayfasında birbirinden lezzetli yemekler var. Şükran hanımın ise İnstagram’da 5,5 M takipçisi var. 

5.İkoşun Mutfağı

Bu sayfanın da İnstagram’da 543 B takipçisi var. Kendisi Almanya’da yaşıyor ve Nefisyemektarifleri web sitesinde yemek yazarlığı yapıyor. Sayfada hem çok lezzetli çok çeşitli yemekler var. Aklınıza bile gelmeyecek malzemeleri birleştirip harika yemekler yapıyor. 

FacebookTwitterİnstagram

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.