Telegram Web Nasıl Çıkış Yapılır 2024

31.12.2021
181
Telegram Web Nasıl Çıkış Yapılır 2024

Telegram insanların birbirleriyle sesli, görüntülü veya yazışma yoluyla iletişim kurdukları platformdur. Telegram akıllı telefonlarda veya Telegram web olarak bilgisayarlarda kullanılabilir.

Telegramın Özellikleri Nelerdir?

-Telegrama telefon numarası ile kayıt olunur fakat istenilmediği takdirde sadece kullanıcı adı ile görüşme yapılabilir.

-Görüntülü ve sesli mesaj seçeneği sunar.

-Son görülme özelliği kapatılabilir.

-Ekran görüntüsü alındığında karşıdaki kişi bilgilendirilir.

-Mesajlara telegram dahil üçüncü kişiler erişemez.

-Gizli sohbet özelliği vardır.

Telegram Ücretli mi?

Telegram ücretsiz haberleşme imkanı sunar. İOS cihazlarda APP store, Android cihazlarda Google Play üzerinden indirilebilir.

Telegrama farklı yollarla giriş yapabilirsiniz. Bunlar; telefonunuzdan ve bilgisayardan olmak üzere iki çeşittir. Bilgisayardan giriş yapabilmeniz için Telegram Web adresine giriş yapmalısınız.

Telegram Web Nasıl Çıkış Yapılır

Telegram Web’ E Nasıl Giriş Yapılır?

Kullanıcılar öncelikle dizüstü veya masaüstü bilgisayarlarından ilgili telegram web sitesinden giriş yapmalıdır. Telegram oturum açma sayfasından ülke seçilmeli ve telefon numarası yazılmalıdır. Daha sonra ileri tuşuna tıklanır ve telefonunuza gelen kod girilir. Bu işlemlerin ardından telegram hesabına giriş yapılır.

Telegram Web’ Den Nasıl Çıkış Yapılır?

Bazı sitelere şifre ile giriş yapılır ve bu sitelerden bazen çıkmak gerekebilir. Başka birinin cihazından girmiş olabilir veyahut ortak kullandığınız bilgisayardan telegram web’ e girmiş olabilirsiniz. Belirttiğimiz gibi telegram web’ den çıkış yapmanız gerekebilir. Bu uygulama mesajlaşma, iletişim uygulaması olduğu için kişisel bilgilerinizi korumaya almanız gerekir. Bu yüzden oturumunuzu kapatmalısınız. Peki, oturumunuzu nasıl kapatırsınız? Telegram web’ den nasıl çıkış yaparsınız gelin şimdi bunu inceleyelim; Öncelikle telegram web adresinden telegrama giriş yapanlar için çıkış yöntemini gösterelim. İlk olarak sol üstteki üç çizgiye tıklayın ardından settings bölümüne tıklayın.

Buraya geldikten sonra en alta inin ve Log out’ a tıklayıp tarayıcıda oturumunuzun kapanmasını sağlayın. Şimdi de bilgisayara telegram programı indirenler için çıkışın nasıl yapılacağını anlatalım; yukarıdaki üç çizgili menüye tıklayın. Daha sonra ayarlara tıklayın. Açılan menüde tekrar ayarların karşısındaki üç noktaya tıklayın. Orada oturum kapat seçeneğini görürsünüz ona da tıkladıktan sonra telegramın bilgisayar uygulamasından da çıkış yapmış olursunuz.

Bizi Sosyal Medya da Takip Edin

Facebook Twitterİnstagram

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.