Hangi Ayakkabı Hangi Elbise İle Giyilir?

22.12.2021
14
Hangi Ayakkabı Hangi Elbise İle Giyilir?

Elbiselerinizle Ayakkabılarınızın Uyumlu Olduğunu Düşünüyor musunuz? Hangi ayakkabı hangi elbise ile giyilir merak mı ediyorsunuz. O zaman doğru sayfadasınız.

Bir kıyafet kombini yaparken önemli noktalardan birisi de ayakkabının kıyafet ile uyumlu olmasıdır. Kıyafet ile ayakkabı uyum içerisinde olmaz ise; giydiğiniz kıyafetin hiçbir anlamı kalmaz ve sizin rüküş görünmenize sebep olur.

Eğer siz kıyafetinize ayakkabınıza uyduramıyorsanız ve kombin yapar iken zorluk çekiyorsanız o zaman yazımızın devamını okuyarak daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Artık bu yazımızı okuduktan sonra konu hakkında detaylı bilgiye sahip olacak ve artık kombin yaparken hiç zorluk çekmeyeceksiniz.

Hangi Ayakkabı Hangi Elbise İle Giyilir?

Yazlık Elbiseler

Yaz aylarının vazgeçilmezi olan elbiseleri kombine etmek oldukça kolaydır. Fakat özel bir yere gidilecek ise ya da günlük bir elbise giyilecek ise o zaman altına giyeceğiniz ayakkabıda değişiklik gösterecektir.

Buna çok dikkat etmeniz ev doğru ayakkabıyı seçmeniz gerekmektedir. Genellikle yaz mevsiminde giyilen elbiselerin altına  merdiven topuklu espadril veya küçük topuklu düz yapıya sahip olan sandaletler tercih edilir. Bu elbise daha havalı ve aynı zamanda modern görünmesine yardımcı olur.

Günlük olarak bir elbise giyiyorsanız düz bir sandalet ile elbisenizi kombinleyebilir ve ortaya muhteşem bir görüntü çıkarabilirsiniz. Fakat özel bir yere gidecekseniz mutlaka topuklu bir ayakkabı tercih etmenizi öneririz.

Yırtmaçlı Elbiseler

Yırtmaçlı elbiseler genellikle düğünlerde veya törenlerde tercih edilen elbise türlerinden bir tanesidir. Eğer sizde yırtmaçlı elbiseleri tercih etmek istiyorsanız; altına yüksek topuklu bir ayakkabı giyebilirsiniz.

Yüksek topuklu ayakkabılar tercih ettiğinizde, elbisenin modelini tamamen ortaya çıkaracaktır ve bu da sizin daha hoş görünmenize sebep olacaktır.

Hangi Ayakkabı Hangi Elbise İle Giyilir?

Kısa Elbiseler

Kısa elbiseler genellikle spor ayakkabı, topuklu ayakkabı ve aynı zamanda düz sandaletler ile tercih edilmektedir. Gideceğiniz yere göre tercihinizi yapabilirsiniz.

Eğer özel davete gidecekseniz, kısa elbisenizin altına bir topuklu ayakkabı giyerek dikkat çekici ve havalı görüntüye sahip olabilmeniz mümkündür.

Fakat günlük bir yere gidecekseniz o zaman da kısa elbisenizin altına düz sandalet veya spor ayakkabı tercih ederek elbisenin havasını tamamen değiştirerek spor havaya dönüştürebilirsiniz.

Gömlek Elbiseler

Gömlek elbiseler özellikle son zamanlarda çok fazla tercih edilmekte ve beğenilmektedir. Eğer sizde gömlek elbiselerden hoşlanıyorsanız ve yaz mevsiminde genellikle bu tarz elbiseleri tercih ediyorsanız spor ayakkabı, stiletto ve aynı zamanda sandaleti de bu elbiseleriniz ile kombine edebilirsiniz.

Aslında bunu kombine etmek size bağlıdır ve gideceğiniz yere göre farklı olmaktadır. Özel bir yere gidecekseniz bu elbiselerin altına  stiletto tercih etmeniz elbisenin havasını değiştirir ve oldukça hoş bir görüntüye sahip olmanıza yardımcı olur.

Uzun Elbiseler

Uzun elbiseler son zamanlarda trend parça haline gelmiştir. Genellikle desenli yapıya sahip olan ve renkli parçalar tercih edilmektedir.

Sizde uzun elbise giymekten hoşlanıyorsanız ve bunu nasıl kombin edeceğinize karar veremiyorsanız hemen sizlere nasıl kombin edeceğiniz hakkında detaylı bilgi verelim.

Uzun elbiseler genellikle gladyatör sandaleti, düz sandalet ve aynı zamanda topuklu açık ayakkabı ile doğru bir şekilde kombine edilmektedir. Bu ayakkabılar elbiseye tarz katar ve sizin oldukça modern görünmenize sebep olur.

Hangi Ayakkabı Hangi Elbise İle Giyilir?

Spor Elbiseler

Günlük yaşamın vazgeçilmezi olan spor elbiseler çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir. Siz de spor elbisenize kombine etmek mi istiyorsunuz? O zaman spor elbisenizin altına platformlu sandalet babet ve aynı zamanda spor ayakkabı giyebilirsiniz. 

Günlük Elbiseler

Günlük dışarı çıkarken giymiş olduğunuz elbiselerin altına mokasen, babet ve topuklu ayakkabı tercih edebilirsiniz. Hatta son zamanlarda moda olan terlik bile giyebilirsiniz.

İş Elbiseleri

İş elbiselerinin altına genellikle kapalı ve topuklu ayakkabılar tercih edilmektedir. Çoğu iş yerinde klasik giyildiği için bu ayakkabılar sizin daha hoş görünmenize sebep olacaktır.

Bol Kısa Elbiseler

Salaş ve aynı zamanda mini bir elbise tercih etmek istiyorsanız bunun altına kemerli topuklu ayakkabı, minik topuklu ayakkabı, babet ve aynı zamanda platformlu sandalet tercih ederseniz kombininiz daha şık ve alımlı görünebilir.

Günlük bir yere gidiyorsanız o zaman babet ve sandalet sizin için gayet uygun olacaktır. Fakat özel bir yere gidiyorsanız  kemerli topuklu ayakkabıyı ve platformlu sandalet tercih edebilirsiniz. Bu ayakkabılar sizin daha şık ve hoş görünmenize yardımıcı olacaktır.

Hangi Ayakkabı Hangi Elbise İle Giyilir?

FacebookTwitterİnstagram

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.