Turistik Doğu Ekspresi Tarihi Belli Oldu 2021

08.12.2021
21
Turistik Doğu Ekspresi Tarihi Belli Oldu 2021

Turistik Doğu Ekspresi Başlıyor

Geçtiğimiz 4-5 yıl içerisinde birdenbire moda olan Doğu Ekspresi treni ile Ankara Kars arası yapılan yolculuk moda haline gelmişti. Genellikle gençlerin çok sık tercih ettiği bu eğlenceli seyahat korona virüs sebebi ile bir süredir yapılamıyordu. Ulaştırma Bakanlığı’ndan gelen son bilgiye göre Doğu Ekspresi sevenleri ile tekrar buluşacak. Henüz bu yolculuğu hiç yapmamış olanların merakı, birkaç kez deneyip bu benzersiz deneyimin müptelası olanların heyecanı böylelikle yeniden canlanmış oldu.

Şimdi seferlerin başlayacağı 15 Aralık tarihine geri sayım başladı. Ankara ve Kars arasında yapılacak ilk hat 15 Aralık tarihinde Ankara’dan başlayacak ve 17 Aralık tarihinde ise Kars’tan hareket edecek.

Bu tren normal trenden farklı olarak belirli rotalarda 3’er saat mola veriyor ve yolculara bulundukları yerde gezme ve yeme içme imkânı tanıyor.

Turistik Doğu Ekspresi Tarihi Belli Oldu 2021 

Dünyanın En Güzel Güzergahları Arasında

Ankara ve Kars arasında gidip gelen Turistik Doğu Ekspresi trenin rotası seyahat yazarları tarafından da çok beğeniliyor. Öyle ki ulaştırma bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapılan açıklamaya göre bu sefer dünyanın en güzel ilk 4 tren güzergahlarından biri seçildi.

Tren Sefer Rotası

Normal tren Ankara Kars arasında hiç durmadan yaklaşık 24 saatte gidebiliyor. Ancak turistik tren çeşitli yerlerde mola veriyor ve yolculuk yaklaşık 31 saatte tamamlanıyor.

Trenler Ankara’dan başlıyor ve sırası ile Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars olarak devam edip bitiyor.

Trenle seyahatin genel amacı bu duraklarda durup inmek değil sonuna kadar tamamlamak. Yolda geçirilen zaman ve görülen eşsiz doğal güzellikler seyahat severleri bu trene çekiyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.