Düğün Nişan Çekimleri İçin Mekân Önerileri

14.12.2021
41
Düğün Nişan Çekimleri İçin Mekân Önerileri

Düğün Nişan Çekimleriniz İçin Mekân Önerileri

Hayatınızın en mutlu gününe ait anılar biriktirmek için mekân önerileri mi arıyorsunuz? Öyleyse sizi yazımızın devamını okumaya davet ediyoruz.

Günümüzde şehirler arası ulaşımın çok da problem olmaması sebebiyle çiftler artık bulundukları yere uzak mekanlarda da fotoğraf çektirebiliyor. Biz de bunu göz önünde bulundurduk ve Türkiye genelinde fotoğraf çekiminizi harika arka planlarla desteklemek için sizlere mekân önerileri hazırladık.

Sait Halim Paşa Yalısı

İstanbul içinde 2 ayrı mekân seçtik. Bir tanesi geçmişiyle dikkat çeken Boğaziçinin en pahalı yalısı olarak bilinen Sait Halim Paşa Yalısıdır. Yalı bu günlerde düğün, nikah, nişan gibi davetler için de sıklıkla tercih ediliyor. Ancak bütçenin bu organizasyonları yapmaya yetmiyorsa siz de fotoğraf çekiminiz için yalıyı tercih edip tarihi atmosferi yaşayabilirsiniz. Yalı İstanbul’un Yeniköy semtinde bulunmaktadır.

Sahil Boğaz Hattı

İstanbul için ikinci önerimiz sahil-boğaz hattı. Çekiminizi bir vapurun üzerinde Boğazı turlayarak gerçekleştirebilirsiniz. Martıların fotoğraflarınıza fonda eşlik edeceği unutulmaz bir deneyim olarak anılarınıza eklenirken, günü ölümsüzleştiren fotoğraflar da ileride çocuklarınıza torunlarınıza kalacak güzel bir miras olacaktır. Boğaziçinin en güzel yalıları, sarayları da bu özel gününüzde sizlere tanık olacak.

Kapadokya

Mistik şehir Kapadokya… Nevşehir ilçesinde bulunan hem yeraltı hem yerüstü yapılarıyla Kapadokya birçok fotoğraf çekimi için hem yerli hem yabancı turistleri ağırlamaktadır. Taşların oyularak otel, restoran gibi mekanlara dönüşmesi fotoğraf çekimi için oldukça sıra dışı bir görüntü sağlamaktadır. Çekiminizi sabaha karşı saatlerde başlatırsanız hem yılkı atlarının sabah gezintisini hem de birbirinden renkli balonların uçuşunu albümünüze ekleyebilirsiniz. Kapadokya için mevsim önerisi kışın kar yağdığı zaman olabilir. Kar taneleriyle beyaza dönüşen şehirde gelinliğiniz sizi adeta bir Karlar Kraliçesi olarak gösterebilir.

Güzeldere Şelalesi

Doğa severlerin tercih edebileceği bir adres. Şelale Düzce ilimizde bulunmaktadır. Güzeldere Şelalesi Türkiye’nin en uzun şelalesi olma özelliği ile dikkatleri kendisinde toplar. Şelaleye iniş oldukça zahmetli olduğundan sade elbiselerin tercih edileceği nişan çekimine daha uygun bir mekandır. Hatta klasik olmaktan uzak çılgın gelinlerin spor ayakkabı bile giyip fotoğraf çekilebileceği bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Şelale çekimi için uygun mevsim elbette karların eriyerek suyun debisini arttırdığı İlkbahardır.

Salda Gölü- Lavanta Bahçeleri

Bu kez rotayı ülkemizin güneyine çeviriyoruz. Türkiye’nin Maldivler’i olarak bilinen Salda Gölü’nün turkuaz renklerinde çekileceğiniz fotoğrafları düşünün. Gölün dalgalı olacağı bir güne denk gelirseniz sanki bir deniz kasabasında film çekiyormuş gibi bir hikâyenin baş kahramanları da olabilirsiniz. Gölün tadını çıkardıktan sonra sıra mor rengin bir görsel şölene dönüştüğü Lavanta Bahçeleri’ ne geçecek. Burada çekim aksesuarları için tercihen hasır sepetler şapkalar kullanıp güzel bir konsept yakalayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.