Kripto Para Borsası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

16.01.2022
12
Kripto Para Borsası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle Kripto Para Nedir ?

Kripto Para Borsası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler den önce kripto paraların ne olduğunu bilmemiz gerekiyor. Özellikle 2021 yılında adını sıkça duyduğumuz bu kripto para kavramı ve kripto dünyası çoğu insanın ilgisini çekti ve çekmeye devam ediyor. Bu platformu yeni duymuş insanların merak ettiği ilk şey kripto paranın ne olduğudur.

Kripto para, dijital bir şekilde şifrelenmiş ve sanal ortamda takas işlemlerinde kullanılmak üzere çıkarılmış para birimidir. Adını şifreleme bilimi olan Kriptografi’den alan kripto para çoğu insan tarafından geleceğin para birimi olarak görülüyor.

Kripto Para Borsaları Ve Dolandırıcılar

Kripto para alım ve satımları için yüzlerce borsa bulunmaktadır. Ülkemizde ve dünyada son zamanlarda görülmüş ve hala görülmeye devam edilen kripto para dolandırıcılığına çok sık rastlanmaktadır bu sebepten dolayı kripto paramızı alacağımız,satacağımız veya tutacağımız borsa bizim için çok önem arz etmektedir

Kripto Para Borsası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Peki biz borsamızı seçerken nelere dikkat etmeliyiz gelin hep beraber görelim.

1)İşlem Hacmi

Borsada ilgilendiğimiz veya merak ettiğimiz kripto paranın o borsadaki hacmine dikkat etmeliyiz. Genellikle en güvenilir borsalar en çok hacmin olduğu borsalardır.

2)Fiyat Tutarsızlığı

Genellikle bir kripto paranın değeri her borsada aynı veya çok yakındır fakat amacı sizi dolandırmak olan platformlar değerinden daha ucuz fiyatlar göstererek insanları kendilerine çekebilirler bu yüzden piyasalardaki fiyat farklarına çok dikkat edin.

3)Sizden istenilen bilgiler

Çoğu borsa sizden aynı tür güvenlik bilgilerini ister fakat gereksiz ve sizi tedirgin edecek bilgilerinizi isteyen borsalara dikkatli yaklaşmanızı tavsiye ederiz.

İnternet ortamında borsalar hakkında çokça yorum ve tartışma platformları bulunmaktadır, bunları yakından takip ederek geleceğiniz için hangi borsada yatırım yapacağınız hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Değindiğimiz önemli noktalara ve kendinizce önemli gördüğünüz kriterlere dikkat ederek en iyi borsayı seçeceğinize eminiz.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Facebook – Twitter – Instagram

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.