Papara Nedir?

15.01.2022
44
Papara Nedir?

Papara nedir?

“Paradan İyisi” sloganı ile yola çıkan finansal işlemlerde kullanılmak için sunulan ülkemizde kullanılan “Paypall” benzeri bir sistemdir. Papara nedir? Banka olmadan ücretsiz bir şekilde para gönderme ya da alışveriş yapma gibi işlemleri gerçekleştirmek adına kullanılan bir hesap kartıdır. Papara Card, ATM noktalarında kullanabilmeniz açısından geliştirilmiştir ve aynı hesap kartlarının taşıdıkları özelliklere sahiptir.

Papara kartınızı hem ülkemizde hem de yurt dışında dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Papara kart, MasterCard özelliğine sahiptir. Ayrıca yurt dışında gerçekleştirdiğiniz alışveriş işlemlerinde düşük komisyon oranları ile işlem gerçekleştirmenizi sağlar.

Nasıl Papara Kart Alabilirim?

Papara kart için başvurunuzu internet üzerinden ve herhangi bir ücret ödemeden yapabilirsiniz. Kişilerin hesaplarına direkt olarak ulaşmalarını sağlayan papara kart için ayrıca 18 yaş şartı da aranmamaktadır başvuran kişinin 13 yaşını doldurmuş olması hesap açması için yeterlidir.

Hesap açarken sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir ardından hesabınızın onaylanması ve günlük işlem hacminizin yükseltilebilmesi için e-mail adresinize girerek hesabınızı onaylamanız gerekmektedir.

Papara hesabınızı onaylamanızın ardından alışverişlerinizde kartınızı kullanabilmek için mobil cihazınıza Papara uygulamasını kurmanız ya da bilgisayar ortamından hesabınıza erişim sağlamanız gerekmektedir. Karşınıza açılan menü üzerinden başvuruda bulunup Papara kart talebi oluşturabilirsiniz. Ortalama 10 gün içerisinde kartınız verdiğiniz adrese teslim edilecektir.

Papara Kart Ücreti Ne Kadardır?

Papara kart sahibi olmayı düşünen müşterilerin doğal olarak ücretler konusunda da merakları bulunmaktadır. Öncelikle şunu söyleyebiliriz ki Papara hesabınıza erişim sağlayacağınız kart için sizlerden belirli bir ücret talep etmez.

 • Kart başvuru ücreti ise 9.99 Türk Lirasıdır.
 • Kart ücretinin dışında kartınızı kullanmaya başladığınız zamandan itibaren her ay için 1 TL işlem ücreti alınır.
 • ATM üzerinden hesap bakiyesi sorgulaması yapmak istediğiniz zaman tüm ATM’leri kullanabileceğiniz gibi 0.50 TL de bir işlem ücreti ödemeniz gerekmektedir.
 • Herhangi bir ATM aracılığı ile 300 TL ya da üzeri nakit çekmek isterseniz %2 oranında bir ücret ve artı 1 TL de bir işlem ücreti ödemeniz gerekmektedir.
 • Nakit çekiminizi yurt dışında gerçekleştirirseniz 500 TL’ye kadar olan çekimlerinizde 5 TL komisyon ödemeniz gerekir ve yine yurt dışındaki çekimleriniz için de %1 oranında komisyon ödemeniz gerekmektedir.

Papara kartın kredi kartı özelliği bulunmamaktadır bu yüzden papara kartınız ile işlem gerçekleştirebilmek için öncelikle hesabınıza para yüklemeniz gerekmektedir. Para yükleme işleminizi herhangi bir ATM’den gerçekleştirebileceğiniz gibi Papara ile anlaşmalı noktalardan da yapabilirsiniz.

Papara Kartıma Nasıl Para Yüklerim?

Papara kartınıza herhangi bir ATM üzerinden ya da anlaşmalı noktalar aracılığı ile para yükleyebilirsiniz.

ATM üzerinden para yatırabilmek için,

 • Öncelikle papara hesabınıza giriş yapın
 • “Para Yükle” seçeneğine tıklayın ki bundan önce Paparanın çalıştığı bankaların listesi size sunulacaktır
 • Kendinize en yakın ATM’ye ait bankayı seçebilirsiniz
 • Sizin seçtiğiniz banka için size bir IBAN adresi verilecek ve ATM üzerinden “Kartsız İşlemler” menüsü ile bu IBAN’a paranızı yatırmanız istenecektir.

Mobil ortamdan havale yapmak için,

 • Papara hesabınıza giriş yapın ve “Para Yükle” menüsüne tıklayınız.
 • Hangi banka üzerinden havale yapmak istiyorsanız o bankayı seçiniz.
 • Banka seçtikten sonra size bir IBAN adresi verilecek. Bu IBAN adresini mobil uygulamaya girip havale işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Kartı Nasıl Alınır

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Facebook – Twitter – Instagram

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.