Cinsellik Hakkında Kimsenin Bilmediği İLGİNÇ Bilgiler

17.01.2022
11
Cinsellik Hakkında Kimsenin Bilmediği  İLGİNÇ Bilgiler

Cinsellik hakkında her geçen gün yapılan araştırmalar sonucunda yeni yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Yetişkin bireyler tamamen bu konu hakkında bilgilere sahip olduğunu düşünüyor olsa da aslında bilmedikleri çok şeyde mevcut. Unutmamak gerekirse bilmemek değil öğrenmemek ayıptır. Şimdi sizlere cinsellik hakkında bilinmesi gereken en önemli hususları aktaracağız.

Her geçen gün yapılan araştırmalar sonucunda en verimli bilgi günlük duş alışkanlığı olan insanların cinsellik hayatında daha başarılı olduğu kanısına varılmıştır. Haftanın 2 günü düzenli bir cinsellik hayatı olan insanların daha mutlu ve daha uzun yaşadığı sonuçlarına da ulaşılmıştır. Cinsellik derken illa bir partner ile ilişkiye girmenize gerek yoktur. Mastürbasyon yapmanın da insanları rahatlattığı bir çok birey tarafından bilinmektedir.

İLİŞKİDE EĞİTİM DURUMU

Düzenli cinsellik hayatına sahip olan sayısalcı bireylerin genel olarak tek eşliliğe ve evlilik öncesi ilişkiye değer verdiği bilinmektedir. Çünkü hayatını tek bir kadına adayacak olan bireyler kendisini tatmin edebilecek bir partner istemektedir. Hayatlarının geri kalanında mutlu olabilmek adına evlilik öncesi ilişkiye fazlasıyla değer vermektedirler.

KORUNMA YÜZDELERİ

İlişki esnasında korunmak çok önemlidir. Korunmayan çiftler sonrasında anın verdiği haz sonrasında bir takım problemlerle karşı karşıya kalabiliyor. 15-18 yaş aralığında en çok korunmanın meydana geldiği araştırmalar sonucunda tespit edilmiştir. 30-40 yaş aralığının %79’u korunuyorken, 40 yaş ve üzeri bireylerin çoğunlukla bir kısmı korunmuyor.

İLİŞKİ SIRASINDA GEÇ BOŞALMAK

Erkeklerin kadınlara göre daha erken boşaldığı biliniyor. Bunun sebebi anın verdiği haz ve içlerinde ki sürekli cinsellik isteğinden kaynaklıdır. Erken boşalma yaşayan bireyler yaşadığı cinsellikten zevk alamıyor ve kendilerine olan özgüvenleri kırılıyor. Geç boşalmak adına düzenli bir cinsel ilişkiniz olması gerekiyor. Beslenme konusu da geç boşalmak adına önemlidir. Sağlıksız beslenen bireyler erken boşalma problemiyle karşı karşıya. Sporu hayatınızın bir kısmına alırsanız ve bacak çalışırsanız günden güne geç boşalmaya başlayabilirsiniz.

CİNSELLİK HAKKINDA KİMSENİN BİLMEDİĞİ İLGİNÇ BİLGİLER

SERTLEŞME SORUNU

İlişki esnasında sertleşme sorunuyla karşı karşıya kalan erkek partnerine karşı verimsiz olmaktadır. Yaşadığı bu sorun sonrasında cinsellikten uzak durmaya bile başlayabiliyor. Bu sorunun ortadan kaldırılması adına yapılması gereken birkaç işlem vardır. Sağlıklı bir hayata sahip olmak ve spor yapmak ciddi anlamda önem taşımaktadır. Sigara ve alkolün sertleşme konusunda çok etkili olduğu araştırmalar sonucu göz önüne serilmektedir. Sigara ve alkolü bırakan bireylerin ilişki hayatımda daha başarılı olduğu gözlemlenmektedir. Sertleşme sorununu kafasına takan bireyler bu konu hakkında daha da sıkıntı yaşamaya başlıyor. Sinir ve stresten uzak durarak sertleşme sorununa karşı çıkabilirsiniz.

PARTNERİNİZİ MUTLU EDİN

Cinsel ilişkide partnerinizi mutlu etmek gerçekten çok önemli. Kendinizden çok karşınızda ki insanı düşünmelisiniz. Mutlu etmek derken partneriniz sizden olağanüstü bir şey beklemiyor. İlişki esnasında ona söyleyeceğiniz küçük bir söz dahi mutlu edecektir. Mutlu ettiğinizde karşı tarafında sizi mutlu etme çabası doğacaktır. Böylelikle girdiğiniz ilişkiden büyük haz alacaksınız.

BİRBİRİNİZİ DİNLEYİN

İlişkiye girdiğiniz bireyle ilişki esnasında bol bol konuşun. Karşınızda insanın isteklerini karşılamaya çalışın. Böylelikle birbirinizi daha güzel tatmin edip daha güzel bir ilişki yaşayacaksınız. İlişki esnasında sadece aldığınız zevke bakarak karşı tarafın orgazm olamamasına sebep olabilirsiniz. Orgazm edemediğiniz partneriniz tekrardan sizle ilişkiye girmek istemeyebilir.

ENDİŞELENMEYİN

İlişkiye gireceğiniz andan önce endişeye kapılmayın. Çok endişe ve heyecan sizi ilişki esnasında verimsiz biri yapar. Kendinize inanıp güvendikten sonra ilişki esnasında ne kadar verimli olduğunuzu fark edeceksiniz. İlişkiden sonra partnerinize ‘Nasıldım’, ‘Tatmin edebildim mi?’ Gibi sorular sormayın. Bu sorular partnerinizi sizden uzaklaştırır.

İLİŞKİNİZ HAKKINDA KONUŞUN

Birbirinizin hünerlerinden bahsetmek yerine ilişki esnasında yapılan herhangi bir yanlışlık var mıydı veya istediği bir şey var mıydı bunları sorun. Bir sonra ki ilişkinizde sizlere bu sorular daha verimli bir ilişki yaşatacak.

ORGAZM TAKLİDİ YAPMAYIN

Genellikle kadınlar erkeklere göre geç boşaldığı için partnerinden hemen sonra boşaldığını söylemektedir. Boşalmayan kadınlar boşalma taklidi yapabilir. Bunu yapan kadınların genel olarak tatmin olmadığı anlamına gelmektedir. Partnerinizi tatmin etmek adına onla ilişki öncesinde bol bol ilişkide ki istekler hakkında konuşun.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Facebook – Twitter – Instagram

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.