Kadınlar İçin Evden Para Kazanmanın 14 Yolu

11.12.2021
46
Kadınlar İçin Evden Para Kazanmanın 14 Yolu

Kadınlar İçin Evde Yapılabilecek 14 İş

Kadınlar İçin Evden Para Kazanmanın 14 Yolu Birçok ev hanımı  evden çalışıp ek gelir elde etmeyi istemektedir. Kadınlar için evde yapılabilecek pek çok iş mevcuttur. Peki, evden çıkmadan kadınların para kazanabileceği işler nelerdir. Dilerseniz şimdi sizlere detaylı bir şekilde bu konudan bahsedelim. O zaman siz de yazımızın devamını okuyarak konuya dair kapsamlı bilgiye sahip olabilirsiniz 

Örgü İşleri

Evinizde boş vaktiniz olduğunda bu boş vakti değerlendirmek ve bunun yanı sıra kazanç elde etmek istiyorsanız örgü işi yapabilirsiniz. Kaliteli bir şekilde örgü ördüğünüz de birçok yerde yapmış olduğunuz örgüleri satışa sunabilirsiniz. Peki, bu örgüler nerelerde satılır. Genellikle ev süsleri olan dükkânlarda, kıyafet mağazalarında, organik ürün satan yerlerde, kermeslerde kolay bir şekilde örgüler satılmaktadır

Amigurumi Örgü

Özellikle son zamanlarda çocukların uyku arkadaşı olarak bildiği amigurumi birçok kişi tarafından tercih edilir. Özellikle doğal ve sağlıklı olması sebebiyle ebeveynler çocuklarına satın alırlar. Sizin de eliniz örgü işlerine yatkın ise amigurumi örerek ciddi miktarlarda kazanç elde edebilirsiniz.

Önce bu işe yakınlarınıza satarak daha sonra çevrenizi genişleterek başlayabilirsiniz. Son olarak ise kendinize ait bir sayfa açarak burada yapmış olduğunuz örgüleri paylaşarak internet üzerinde de satış yapabilirsiniz. İnternet üzerinden satış yapmak için takipçi sayınızı artırmanız gerekir. Takipçi sayınızı ne kadar arttırırsanız kazanç elde etmeniz o kadar yüksek olacaktır. Kısa bir süre içerisinde görülen ve yüksek oranda kazanç getiren bir iştir. Ortalama bir amigurumi örgü 150 TL den satışa sunulmaktadır

Kadınlar İçin Evden Para Kazanmanın 14 Yolu
Kadınlar İçin Evden Para Kazanmanın 14 Yolu

Çocuk Bakımı

Evden çalışmak isteyen kişilerin tercih ettiği ilk iş ise çocuk bakımıdır. Özellikle sevecen sıcakkanlı ve çocuklarla ilgilenmeyi seven bir yapınız bulunuyor ise Bu iş tam size göredir. Fakat çocuk bakımını yaptığınızda mutlaka sürekli olarak çocukları kontrol etmeniz gerekir. Eğer çocuk bakımını  üstlenecek iseniz özellikle sorumluluk sahibi olmanız şarttır.

Evinde çocuklara bakan kişilerin genellikle 1 saati 10 TL dir. Genellikle çalışan ebeveynler çocuklarının bakımlarını üstlenecek kişi ararlar. Eğer çocuğa kendi evinizde bakarsanız bu sizin için daha avantajlı olacaktır. Çünkü hem evinizle ilgilenecek, hem yemeğinizi yapacak, hem de aynı sıra çocuk bakarak kazanç elde edeceksiniz

Ev Yemekleri Yapıp Satma 

Evinizden çalışıp kazanç elde etmek istiyorsanız ve elinizin lezzetine güveniyorsanız ev yemeklerini yapıp satabiliriz. Günümüzde hazır gıdaların tüketimi fazla olsa da birçok kişi tarafından sağlıksız olduğu bilinmektedir. Bu sebepten dolayı da insanlar ev yemeklerini daha fazla tercih etmektedir.

Bunun yanı sıra lokantalar, kafeler ve pastaneler ile anlaşarak da ev yemeği satışını yapabilirsiniz. Ev yemeklerinin ya da börek pasta ve kek gibi ürünlerinde satışını yapabilirsiniz. Aynı zamanda kendinize ait bir internet sitesi açarak sürekli olarak yapmış olduğunuz yemekleri paylaşarak takipçi sayınızı artırabilir ve daha fazla satış yapabilirsiniz.

Makale Yazarı

Evden kazanç elde etmek isteyen kişiler için bir diğer yöntem de makale yazarlığıdır. Özellikle son zamanlarda birçok kadının tercih ettiği bir iştir. Makale yazarlığı için ise birçok ilan bulunur. Ortalama 100 kelimesi 3-4 TL’den makale yazarlığı yapabilirsiniz. Düzenli bir şekilde bu işi yaptığınızda ciddi miktarlarda kazanç elde etmeniz mümkündür.

Çalışma saatlerini kendiniz ayarladığınız için herhangi bir şekilde zorluk çekmezsiniz ve aynı zamanda boş vakitlerinizi değerlendirirsiniz. Bunun için evinizde mutlaka internet ve aynı zamanda bilgisayarınızın olması gerekmektedir.

Çevirmen Tercümanlık

Evden iş yapma hayali kuruyorsanız, kısa zaman içerisinde bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yabancı diliniz maksimum düzeyde ise çevirmenlik ve tercümanlık yaparak evinizden kazanç elde etmeniz mümkündür. Birçok internet sitelerinde çevirmen, tercüman aranıyor gibi ilanlar bulunur.

Bu ilanları başvuru kabul edildiğinde ciddi miktarlarda kazanç elde edebilirsiniz. Genellikle makale, oyun, video, dergi, kitap gibi alanlarda tercümanlık istenmektedir. Eğer yabancı diliniz iyi ise hepinizden iyi bir kazanç elde etmek istiyorsanız mutlaka bu iş hakkında araştırma yapmalısınız.

https://medyapolls.com/anadolu-medeniyetleri-muzesi-tarihi-seserler/

Düzeltmen

Daha önce düzeltmenlik işini duymamış ve ilk defa duymuş olabilirsiniz. Peki, düzeltmen nedir, ne iş yapar? Bir düzeltmen genellikle makalelerde meydana gelen hataları bulur ve düzenlemesini yapar.  Genel olarak sayfa sayısına göre ücretlendirme yapılır.  Düzeltmen olmak için kelime dağarcığının maksimum düzeyde olması ve kişini dil bilgisi kurallarını iyi bilmesi şarttır. Genellikle 1 sayfa 1-1.5 tlden ücretlendirilir.

Peki, saatte kaç sayfa düzenleme yapılır? Bu kişinin yeteneğine ve kaç senelik düzeltmen olduğuna göre değişir. Ortalama 30-50 sayfa arasında saatlik düzenleme yapılabilir. Yani bir düzeltmen olduğunuzda ortalama saat başına 30-50 TL kazanç elde edebilirsiniz. Eğer düzenli olarak 2-3 saat çalışma sağlarsanız ciddi miktarlarda kazanç elde etmeniz mümkündür. İşveren belirli saat ve tarih koyar. Bu tarihe ve saate kadar işi mutlaka teslim etmeniz gerekir.

Hediyelik- Süs Eşyası

Özellikle son dönemlerde bu tarz eşyaları yapan kişiler artmıştır. Özellikle düğün, kına, nişan, mevlit gibi özel günlerde hediyelik eşyaya ihtiyaç duyuluyor. İnsanlar yakınlarına yaptırdıkları hediyelikleri dağıtıyor. Eğer sizde ev hanımıysanız ve evden iş yaparak kazanç elde etme düşüncesindeyseniz o zaman hediyelik eşyaları yaparak kazanç sağlayabilirsiniz.

Bir çok firma bu şekilde kadınlara iş imkânı sağlamaktadır. Aynı zamanda müşterilerinizi kendinizde bulup satış yapabilirsiniz. Eğer bir firma ile anlaştırsanız sizin malzeme almanıza gerek kalmaz. Firma ihtiyaç duyduğunuz malzemeleri sizlere gönderir. Ne kadar fazla yaparsanız o kadar çok kazanç elde edersiniz. Aynı zamanda kişiye özel hediyelik eşya yapmanız müşterilerinizin daha fazla olmasını sağlayacaktır. Çünkü son zamanlarda bu tür eşyalara ilgi artmıştır.

Bu işi yapmanız ve ciddi miktarlarda kazanç elde etmeniz için girişken yapıya sahip olmanız ve çevrenizin de geniş olması büyük önem taşır. İşi ilerlettikten sonra tavsiyemiz; kendinize ait bir internet sitesi açmak ve burada yapmış olduğunuz bütün ürünleri paylaşıp, sipariş aldığınızı belirtmenizdir. Bu şekilde yaptığınızda müşterilerinizin armasına sebep olursunuz. İlgi çekici ve göz alıcı ürünler her zaman müşterilerin beğenisi kazanır. Bu nedenle de değişik ve ilgi çeken ürünleri yapmanız tavsiye edilir.

Sesli Kitap Hazırlayarak Kazanç Elde Etme

Kendi sesiniz ile kitap hazırlayarak kazanç elde edebileceğinizi biliyor muydunuz? Özellikle son zamanlarda sesli kitaplar çok popüler olmuştur. Bunun için ilk aranan özellik sesinizin güzel, sakinleştirici olması gerektiğidir. Eğer diksiyonunuzda güzel ise evinizden sesli kitaplar hazırlayabilirsiniz.  Bu kitapları hazırlarken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Asla hata yapılmamalı ve seri bir şekilde anlatılmalıdır. Hedef kitleye anlatılmak istenen iyi bir şekilde aktarılmalıdır.

Eğer kelimelerin telefuzu zor ise öncesinden mutlaka deneme yapılmalı ve bu kelimeler öğrenilmelidir.  Bu işten yüksek kazanç elde etmenizin yanı sıra bu işi yaparken çok eğlenirsiniz. Peki, bu işin nasıl bulabilirsiniz? Birçok internet sitesi üzerinden ilan veren kişiler vardır. Sizde bu ilanlara başvurarak işe başlayabilirsiniz.

Katalog Satışı

Genellikle ev hanımları; evden kazanç elde etmek için katalog işini tercih ederler. Özellikle makyaj malzemesi, kıyafet gibi ürünlerin satışını yaparlar. Bunun yanı sıra sağlıklı olan plastikler, elektronik aletler, cam eşyalarında satışı yapılmaktadır. Bu işi yapmak için sorumluluk sahibi olmanız, ikna yeteneğinizin yüksek olması ve aynı zamanda çevrenizin çok olması gerekmektedir.  Ne kadar çok ürün satarsanız elde ettiğiniz kar oranı da o kadar fazla olacaktır.

Genellikle kozmetik ürünlerin satışını yapmak isteyen kişiler; pastel, tupper, losense, new pure colar, kozmoloğit, LR, herbalife, oriflama, farmasi ve avon marka ürünlerin satışını yaparlar aynı zamanda kendinize ait bir sayfa açmanız ve çevrenizi genişletmeniz sizin için daha avantajlı olacaktır. Sayfa açtığınızda ve paylaşım yaptığınızda müşterileriniz de artacaktır.

Yemek Üzerine Blog Açmak

Özellikle ev hanımları; yemekler ile çok sık ilgilendiklerinden lezzetli yemek yaparlar. Sizde yemeklerinizin lezzetine güveniyorsanız yaptığınız yemekleri paylaşarak kazanç elde edebilirsiniz. Bunun için bir yemek satması ve kanalı açmanız gerekmektedir. Açtıktan sonra düzenli bir şekilde yapmış olduğunuz yemekleri yüklemeniz şarttır.

Yemeklerin videosu mutlaka ilk aşamadan son aşamaya kadar çekilip yüklenmelidir.  Bunun yanı sıra instagram üzerinden de sayfa açarak, paylaşım yağıp ciddi oranlarda kazanç elde etmeniz mümkündür.  İzlenmeniz, yorum yapanlar ve beğenenler ne kadar yüksek ise o kadar fazla kazanç elde edersiniz. Bu nenle de sizi takip eden kişilerin sayısının mutlaka artması gerekir.

İkinci El Kıyafet Ve Eşya Satmak

Kullanmış olduğunuz ikinci el ve kıyafetlerinizi satarak kazanç elde edebilirsiniz. Hatta başka kişilerin kıyafetini ve eşyasını da satarak kar elde etmeniz mümkündür. Bir çok kişinin kullanmadığı ve dolabında duran kıyafetleri vardır. Eğer sizinde böyleyse satabilir ve kazanç elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra takı, çanta ve ayakkabılarınızın da satışını yapabilirsiniz. Bunun için sosyal medyayı kullanabilirsiniz. Aynı zamanda dolap ve letgo uygulamaları üzerinden de satış yapabilirsiniz.

Organizasyon Yapmak

Günümüzde artık özel günler için organizasyon yaptırılıyor. Gebelikle baby shower, düğün, kına, nişan, doğum günlerinde bu tarz organizasyonlara ihtiyaç duyuluyor sosyal medya hesabınızdan organizasyon için gerekli eşyaların satışını yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz organizasyonlar beğenilir ise birçok müşteriniz olacak ve ciddi oranlarda kazanç elde edeceksiniz.

Tasarım Ve Kişiye Özen Ürünler Dikmek

Eğer evinizde dikiş makineniz varsa ve dikim hakkında detaylı bilgiye sahipseniz bu iş tam size göre. Çünkü özellikle son zamanlarda kişiye özel birçok ürün tercih ediliyor. Özellikle çocuk kıyafetleri anne baba çocuk, anne çocuk, baba çocuk gibi konularda özel ürünlere ihtiyaç duyuluyor. Sizde tasarım ürünler yaparak ciddi miktarlarda kazanç elde edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.