Evde Bakımı Kolay Olan Çiçekler Nelerdir?

22.12.2021
36
Evde Bakımı Kolay Olan Çiçekler Nelerdir?

Evde Bakılan Çiçekler

Evde bakımı kolay olan çiçekler hangileridir? Hangi çiçekler evde bakıldığında sağlıklı bir şekilde büyür? Evde bakılan hangi çiçeklerin bakımı kolaydır? İşte merak ettiğiniz bütün soruların cevabı yazımızın tamamında;

Birçok insan evine tazelik katmak ve aynı zamanda renk vermek için çiçekleri tercih eder. Bunun için dikkat edilmesi gereken çiçeklerin bakımının düzenli bir şekilde yapılmasıdır. Fakat bakımı kolay ve aynı zamanda evde bakılan çiçek arıyorsanız; şimdi sizlere tek tek isim vereceğiz. İşte evde bakılan ve aynı zamanda bakımı son derece kolay olan çiçekler

Sukulent

Sukulent Bakımı Nasıldır

Sukulentler çöl bitkisi olarak bilinmektedir. Genellikle gölge olan bir yeri severler ve güneş ışığından hoşlanmazlar. Sizin de eliniz güneş almıyorsa ve bu sebepten dolayı evinizde çiçek büyütemiyorsanız sukulenti deneyebilirsiniz. Muhteşem ve renkli bir görüntüsü vardır. Bu sebepten dolayı da evinize değişik bir hava katar. Sukulent çiçeğine haftada bir defa su vermeniz ya da toprağı kuruduktan sonra su vermeniz çiçeğin gelişmesi ve büyümesi için yeterli olacaktır. Çok fazla suyu seven bir çiçek değildir. Bu sebepten dolayı da öncelikle toprağını kontrol etmeli ve eğer toprakta su kalmadı ise o zaman su vermenizi tavsiye edilmektedir.

Menekşe

Menekşe Bakımı Nasıldır

Menekşeler bahar ayının gelmesi ile beraber açmaya başlarlar. Ortalama 400- 500 tane çeşidi bulunmaktadır. Peki, menekşelere nasıl bakılır? Menekşeler gölge ve aynı zamanda serin yerleri sevmektedir. Eğer serin ve gölge bir yerde kalır ise  uzun bir süre menekşelerin solmayacak ve çiçekleri kalacaktır. Lila ve mor karışımı bir rengi vardır ve muhteşem bir görüntüye sahiptir. Sizde renkli cıvıl cıvıl bir çiçek arıyorsanız, menekşeyi tercih edebilir ve evinizdde bakabilirsiniz. Bakımı son derece kolaydır. Haftada bir iki defa su vermeniz yeterli olacaktır.

Orkide

Orkide Bakımı Nasıldır

Artık orkideler her evde gördüğümüz çiçek çeşidindendir. Bunun sebebi hem hoş görüntüsü hem de bakımının kolay olmasıdır. Orkideler orta ışıklı bir yeri sever ve aynı zamanda bulunulan ortamın sıcak olması gerekmektedir. Çok fazla suyu seven bir bitki türü değildir. Bu sebepten dolayı da iki haftada bir kere toprağı kuruduğu zaman su vermeniz onun büyümesi için yeterli olmaktadır. Düzenli bir şekilde bakarsanız ve bakımını ihmal etmezseniz aylar boyunca orkidenin çiçekleri durabilir. 

Kalonşo

Kalanşo Çiçeği Bakımı Nasıldır

Kalanşo çiçeğini daha önce duydunuz mu? Minimal bir çiçektir ve evinize inanılmaz bir güzel görüntü katar. Çiçekleri pembe renklidir. Bakımı zahmetsizdir ve son derece kolaydır. Bu çiçek türü gölgeli ve aynı zamanda güneşli yerlerde büyüyebilme özelliğine sahiptir. Bu çiçek türü gölgeli ve aynı zamanda güneşli yerlerde büyüyebilme özelliğine sahiptir haftada bir iki defa sulamanız büyümesi için yeterli olacaktır. Bakımını haftalık yaptığınızda çiçekler uzun bir süre solmadan kalacaktır.

Ekşi Yonca

Ekşi Yonya Çiçeği Bakımı Nasıdır

Ekşi yonca çiçeğini çok fazla bilen yoktur fakat inanılmaz bir görüntüye sahiptir. Evinize neşe katmak istiyorsanız ve bakımı kolay olan bir çiçek türü arıyorsanız mutlaka ekşi yonca’yı tercih etmelisiniz. Sıcak ve ışıklı bir yerde kolay bir şekilde yetişip büyüyebilir. Özellikle pencerenin yakınına koymanız onun büyümesini kolaylaştıracaktır. Salkım salkım bir görüntüsü vardır ve bu görüntüsü çok hoştur 

Begonya

Begonya Bakımı Nanıldır

Begonya genellikle balkon ve bahçelere hava katmak için tercih edilen bir çiçek türüdür. Güneş ışığını çok sever ve aynı zamanda bakımı inanılmaz kolaydır. İsteğe bağlı olarak saksılara dikebilirsiniz ve aynı zamanda tavandan asabilirsiniz.

Ametist Çiçeği

Ametist Çiçeği Bakımı Nasıldır

Balkon veya bahçeniz var ise ortamı güzelleştirmek için amatis çiçeğini tercih edebilirsiniz. Ametist çiçeği gölge olan ve aynı zamanda sıcak olan ortamları sever. Saksıya dikebilir ve balkon ve bahçenizde koyabilirsiniz. Ortamın muhteşem bir görüntüye sahip olmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda bakımı son derece kolaydır ve haftada bir defa sulamanın çiçeğin büyüyüp gelişmesi ve çiçek solmaması için yeterli olacaktır 

Sardunya 

Sardunya Çiçeği Bakımı Nasıldır

Sardunya çiçeği hem evde hem balkonda hem de bahçede yetişebilen çiçekler arasında yerini alır. Mavi ve mor rengin karışımı bir renkte olurlar. Güneşli ve aynı zamanda gölgeli ortamı severler. Siz de cıvıl cıvıl rengi olan bir çiçek bakmak istiyorsanız sardunyayı tercih edebilirsiniz. Bakımı kolaydır ve arada bir sulamanız büyümesi için yeterli olacaktır.

Küpe Çiçeği

Küpe Çiçeği Bakımı Nasıldır

Küpe çiçeği  adından da anlaşılacağı gibi küpe şeklindedir ve görüntüsü muhteşemdir. Çok fazla gün ışığını sevmediği için gölge olan yerlerde daha fazla gelişmekte ve büyümektedir. Sizde evinizde renkli ve kolay bakılan bir çiçek büyütmek istiyorsanız küpe çiçeğini tercih edebilirsiniz. Peki, haftada kaç defa sulamak yeterli olacaktır? Küpe çiçeği çok fazla suya ihtiyaç duymadığı için öncelikle bir toprağını kontrol etmeniz ve eğer toprağa kurumuş ise su vermeniz gerekmektedir.

Barış Çiçeği

Barış Çiçeği Bakımı Nasıldır

Barış çiçeğinin bir diğer adı da kaşık çiçeğidir. Genellikle bu çiçek her evde mutlaka vardır. Güzel görünümlü bir çiçektir ve aynı zamanda bakımı kolaydır. Fakat yapraklarının zehirli olduğu  bilinmektedir. Bu sebepten dolayı da evcil hayvan besleyen ve aynı zamanda evinde ufak çocuğu olan kişiler tarafından tercih edilmemesi gerekir.

FacebookTwitterİnstagram

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.