Tırnakların Sağlıklı Bir Şekilde Uzaması İçin Ne Yapılır? 

28.12.2021
7
Tırnakların Sağlıklı Bir Şekilde Uzaması İçin Ne Yapılır? 

Tırnakların Sağlıklı Bir Şekilde Uzaması İçin Ne Yapılır? 

Tırnaklarınız sürekli kırılıyor mu?  Peki, tırnakların sağlıklı bir şekilde uzaması için ne yapılır?  Bu konu sizi merak ettiriyorsa yazımızın devamını okuyarak konuya dair detaylı bilgi öğrenebilirsiniz

Özellikle kadınlar için uzun ve sağlıklı tırnaklar her zaman için büyük önem taşır. Uzun yapıya sahip tırnaklar ellerin daha bakımlı ve asimetrik olmasına sebep olur. Yapay tırnaklar gerçek tırnaklar gibi olmadığı için insanlar tırnaklarını sağlıklı bir şekilde uzatmak isterler. Tırnakların uzaması için aşağıdakilerin yapılması gerekir

 • Tırnak etlerini düzenli bir şekilde kesmek
 • Oje kullanılıyor ise oje temizliğini düzenli olarak yapmak
 • Tırnaklara törpüyü doğru bir şekilde yapmak
 • Günlük tırnak bakımına aksatmamak

Tırnak Nasıl Çabuk Uzar

 Tırnak ve aynı zamanda el bakımına dikkat eden herkesin sağlıklı ve uzun tırnakları olduğunu söylemek mümkündür. Peki, tırnak nasıl çabuk uzar?  Kısa bir süre içerisinde tırnaklarınızın uzamasını istiyorsanız aşağıdakileri yapabilirsiniz

Tırnakların Sağlıklı Bir Şekilde Uzaması İçin Ne Yapılır? 
 • Kullanmış olduğunuz el kreminin içerisine limon, zeytinyağı veya badem yağı ekleyebilirsiniz. Gün içerisinde tırnaklarınıza ve elinize süreceğiniz bu karışım tırnaklarınızın sağlıklı olmasını ve aynı zamanda kısa bir süre içerisinde uzamasını sağlayacaktır.
 • Günlük olarak tırnakların olduğu bölgeye tuz ve sirkeyi karıştırdıktan sonra ovmak tırnakların daha kısa süre içerisinde uzamasını sağlar.
 • Kapsül şeklinde bulunan e vitaminini, tırnağa düzenli bir şekilde uygulamak tırnağın sağlıklı olmasını sağlar ve aynı zamanda kırılmadan kısa süre içerisinde uzamasına yardımcı olur.
 • Tırnaklarınızın kısa sürede uzamasını istiyorsanız sürekli olarak suya temas etmelisiniz. Çünkü sürekli olarak suya temas eden tırnaklar daha kısa süre içerisinde uzamaktadır
 • Eğer sürekli oje kullanıyorsanız; öncelikle ojeyi sürmeden evvel şeffaf oje kullanmanız tavsiye edilir. Bu bazı kullandığınızda tırnaklarını hava alacaktır ve bu sebepten dolayı da daha kısa sürede uzayacaktır.
 • Tırnaklarımızın kenarlarında ve üst bölgesinde bulunan etleri düzenli bir şekilde temizlediğiniz de tırnağınızın daha hızlı bir şekilde büyüdüğünü göreceksiniz.
 • Tırnaklarınızı törpülediğiniz de törpüyü doğru bir şekilde yaptığınıza emin olmalısınız. Tırnaklarınızı köşeli bir şekilde kesmeli ve bunun ardından ise aynı şekilde törpülemelisiniz.

Tırnaklar Nasıl Sertleşir?

Yumuşak yapıya sahip olan tırnaklar; kısa bir süre içerisinde incelir ve bunun ardından ise kırılır. Kırılmalar meydana geldiğinde dolayısıyla tırnaklar daha uzun sürede uzar ve bu da kişiyi rahatsız eder. Sizde tırnaklarınızın kırılmasından yakınıyorsanız tırnaklarınızı sertleştirmek için uygulamalar yapmalısınız. Öncelikle tırnaklarınızın kırılmasını istemiyorsanız ve oje kullanıyorsanız bu ojeyi düzenli bir şekilde temizlemelisiniz. Aynı zamanda tırnağınızın yan köşelerini  törpülemelisiniz ve ev işi yaptığınız esnada tırnaklarınızın deterjan gibi maddeler ile temas etmemesini sağlamalısınız. Bunun için eldiven kullanabilirsiniz. Tırnaklarınızın sert bir yapıya kavuşması için aşağıdakileri kullanabilirsiniz.

Limon suyu: Düzenli bir şekilde tırnaklarınıza limon suyu kullandığınızda tırnaklarınız sertleşecek ve kolay bir şekilde kırılmayacaktır. Limon suyu, aynı zamanda tırnağınızda meydana gelen renk değişimine de çok iyi gelir. Özellikle oje kullanan kişilerin tırnaklarında sararma meydana gelir. Düzenli bir şekilde kullanılan limon suyu tırnaklarda meydana gelen sararmayı da yok edecektir.

Elma sirkesi: Elma sirkesinin içerisinde bulunan maddeler sebebiyle düzenli bir şekilde tırnaklarınıza uyguladığınızda, tırnaklarınız güçlenir ve tırnaklarınızda bulunan enfeksiyon yok olur. Gün içerisinde birkaç defa tırnaklarınıza elma sirkesi sürmeniz yeterli olacaktır

Deniz tuzu: Günlük tırnaklarınıza deniz tuzu uyguladığınızda tırnaklarınızın yapısı kuvvetlenir

Hindistan cevizi yağı: Hindistan cevizi yağının nemlendirici özelliği vardır ve aynı zamanda tırnaklara uygulandığında tırnak yapısını kalınlaştırır.

E vitamini yağı: Kapsül şeklinde satılan e vitamini yağını tırnaklarınıza düzenli bir şekilde uyguladığınız takdirde tırnaklarınız kuvvetlenecektir.

Keten tohumu yağı:  Keten tohumu yağının tırnaklarınızın yapısını kalınlaştırğını daha önce duydunuz mu?  Bu yağın içerisinde bulunan maddeler tırnağı kuvvetlendirir ve çabuk kırılmasına engel olur.

Avokado yağı: Avokado yağını düzenli bir şekilde kullandıktan sonra tırnağınızın sağlıklı bir yapıya kavuşmasına sebep olabilirsiniz

Zeytinyağı:  Her sorunu çözen zeytinyağı, tırnak sağlığına da inanılmaz iyi gelmektedir. Tırnaklarınızda kırılmamı meydana geliyor. Tırnağınızın yapısı yumuşak mı? O zaman düzenli bir şekilde gün içerisinde zeytinyağını tırnaklarınıza uygulayabilir ve tırnak yapınınızın sağlam olmasına sebep olabilirsiniz.

Badem yağı: Badem yağı tırnakların pürüzsüz olmasına ve çabuk uzamasına yardımcı olur.

Bizi Sosyal medyada Takip Edin

FacebookTwitterİnstagram

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.